2023. gada pirmā pieteikšanās VKKF konkursiem

VKKF_logo

3. janvārī ir izsludināti kārtējie VKKF konkursi: pirmais 2023. gada projektu konkurss, kā arī konkursi šādās mērķprogrammās:  “Muzeju nozares attīstības programma”, “Mūzikas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana”, “Dizaina un arhitektūras izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana” un “Mazbudžeta pilnmetrāžas spēlfilmu un spēles īsfilmu ražošana”.

Tāpat VKKF atsāk pieteikumu pieņemšanu mērķprogrammā “Radošo stipendiju programma Ukrainas pilsoņiem”.

Projektu pieteikumu iesniegšana projektu konkursā: no 03.01.2023. līdz 20.01.2023. pulksten 23.59. (mērķprogrammu konkursos projektu pieteikumu termiņi atšķiras). Pieteikums jāiesniedz projektu pieteikumu sistēmā kkf.kulturaskarte.lv.

VKKF aicina rūpīgi sekot līdzi konkursu nolikumiem un iesniegšanas termiņiem.

VKKF programmu izpildi apdraud budžeta iztrūkums, nesaņemot LVM ziedojumu

VKKF programmu izpildi plānotajā apmērā šogad nopietni apdraud negaidītie valdības lēmumi saistībā ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ziedojumu politiku. Konkrēti VKKF projektu budžetā 2023. gadā LVM paredzētais ziedojums vairāk kā 1 miljona eiro apmērā (1 180 000 eiro) veido nepilnus 10% no projektu finansēšanas budžeta.

VKKF padome uzsver, ka valdībai steidzami jāmeklē ilgtermiņa risinājums šī budžeta iztrūkuma segšanai, iespējams, palielinot procenta apmēru kādam no VKKF likumā noteiktajiem finansēšanas avotiem.

“Es aicinātu valdību vēlreiz pie šī jautājuma atgriezties, aicinot uz sarunu arī kultūras nozares profesionāļus un nevalstiskās organizācijas, lai risinātu radušos situāciju un fonds arī šogad varētu izsludināt konkursus gan reģionu kultūras programmās, gan koru un tautas deju tradīcijas attīstībai. Pretējā gadījumā lielākie zaudētāji šobrīd būs Latvijas iedzīvotāji reģionos,” uzsver Dace Bluķe, VKKF Padomes priekšsēdētāja.

No LVM ziedojuma pilnībā vai daļēji tika finansēta programma “Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi”, programma koru un tautas deju tradīcijas attīstībai, kā arī reģionu – Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes kultūras programmas. Šajās programmās 2022. gadā tika atbalstīti projekti visā Latvijā, kā arī diasporā. Reģionu programmās tika atbalstīti 239 projekti – tai skaitā Latgalē 71, Vidzemē 69, Kurzemē 49, Zemgalē 50. Ziedojumi, kas novirzīti VKKF programmām, sadalīti ievērojot vispārējos VKKF projektu finansēšanas nosacījumus.