Klusuma dabas. Dizaineru izstāde Liepājā – līdz 31.05.2023.

Ielūgums uz i

Labojam, ka tehnisku iemeslu dēļ izstāde būs apskatāma tikai līdz 31. maijam, 1.jūnijā tā jau tiks nojaukta.

Latvijas Dizaineru savienība aicina uz dizaineru izstādes atklāšanu Liepājā!
Tiem, kas vēl nepaspēja, iespēja apskatīt mūsu izstādi būs vēl līdz 4. jūnijam.

Izstādē piedalās: Valdis Celms, Kaspars Endols, Arvīds Endziņš juniors, Arvīds Endziņš seniors, Barbara Freiberga un Gustavs Muzikants, Marta Ģibiete, Anna Hensberga Varnase, Vīva Ieviņa, Līga Kausiniece, Valters Kiršteins, Linda Lazdiņa, Inese Līne, Miks Pētersons, Sinta Sprudzāne, Jānis Straupe, Iveta Šmita un Kaspars Šmits, Diāna Vernera, Ingrīda Žagata, Lāsma Liepiņa, kā arī ART+.

Izstādes māksliniece Anna Heinrihsone
Kuratore Auguste Petre
Projekta vadītāja Barbara Freiberga
Izstādes grafiskā identitāte: Lāsma Liepiņa

Izstādi organizē Latvijas Dizaineru savienība sadarbībā ar Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars”

Izstādes atklāšana
2023. gada 23. marts plkst. 17.00. Koncertzāles Lielais dzintars mākslas telpa Civita Nova, Liepāja. 

Jebkuras idejas aizsākums ir klusums. Ideja ietriecas klusumā kā meteorīts, vai piepeld tam klāt lēnām un mierīgi kā kuģis. Klusums ideju absorbē, iesūc sevī, apstrādā un tad atgrūž to no sevis kā troksni. Amerikāņu dzejniece un intelektuāle Adriēna Riča (Adrienne Rich, 1929-2012) rakstījusi, ka radīšanas impulss sākas klusuma tunelī1, bet Pols Gudmens (Paul Goodman, 1911-1972) savulaik apcerējis deviņas klusuma dabas(tostarp mēmo un apātisko, snaudošo klusumu; muzikālo klusumu; dzīvo modras uztveres klusumu). Klusumam ir dažādas dabas, kuras var raksturot arī kā kontrastos balstītus priekšstatus. Tukšums pret pārpilnību. Dziļums pret plakni. Sākums pret beigām. Miers pret bailēm. Šī koncepta nozīme un saturs mainās līdz ar kontekstu, turklāt precīza klusuma dabas definīcija mums katram ir cita. 

Izstāde “Klusuma dabas” ir veidota kā amorfa un plūstoša, kūrēta dizaineru darbu izlase, kuras uzdevums ir meklēt klusumu trokšņainā jeb skaņas pilnā telpā. Dažādu paaudžu un nozaru dizaineri ir aicināti definēt savas attiecības ar klusumu, paužot to gan ekspozīcijā iekļautā darba materialitātē, gan idejiskā atbruņotībā. Savukārt koncertzāle ir telpa, kurā skaņas funkcija ieņem visbūtiskāko lomu – izstādes kontekstā tā izaicina pakļaut kontrastus un, ar dizaina objektu starpniecību, radīt nosacītus klusuma punktus vai meditatīvas pieturas. Citiem vārdiem sakot, norobežoties no apkārtējās vides un sadzirdēt klusumu komunikācijā ar dizainu.

Izstādi varēs skatīt līdz 04.06.2023.

Izstādes atbalstītāji:
AXOR, Attēls R, AkzoNobel, Braueri Būve, Urberg poligrāfijas aģentūra, Fontaine Hotel Valhalla. Izstāde tapusi pateicoties Liepājas pilsētas un Liepājas Kultūras galvaspilsētas 2027 draudzīgajam atbalstam.