Amatniecība no Anatolijas, dizains no Eiropas

turc

Latvijas dizaineri aicināti piedalīties Turcijas amatniecības ilgtspējas projektu konkursā “Amatniecība no Anatolijas, dizains no Eiropas”.
Pieteikumi bija jāiesniedz līdz 24.01.2021., bet šis pieteikšanās TERMIŅŠ IR PAGARINĀTS līdz  31.janvārim.

Saite reģistrācijai: https://us02web.zoom.us/…/tZ0tfu6tpzorGdDZhN0WqC72voYhE…

17.decembrī plkst. 16.00 Zoom vidē  notiek informācijas pasākums par Turcijas Dizaina padomes organizēto konkursu “Amatniecība no Anatolijas, dizains no Eiropas” (Crafts from Anatolia, Designs from Europe).
Tiešsaiste no Latvijas Dizaina centra  FB lapas.

Topošiem un esošiem dizaineriem ir iespēja iepazīt senas amatniecības prasmes –  filcēšanu, stepēšanu, inkrustāciju, akmens grebšanu, Iznik keramiku.

Desmit autoriem, kuru darbi konkursa kārtībā tiks izvēlēti, atlasot 2 uzvarētājus katrā kategorijā studentu un profesionāļu grupās, būs iespēja doties uz Turciju, lai radītu sava darba prototipu sadarbībā ar Anatolijas reģiona amatniekiem. Konkursa ietvaros radītie darbi tiks prezentēti izstādē Stambulā. Projekta publicitāti visā Eiropā plānots nodrošināt, sadarbojoties ar nacionālajiem dizaina centriem. Latvijā konkursa partneri ir Latvijas Dizaina centrs un Latvijas Modes palāta.

Izstrādājot dizaina piedāvājumu, dalībnieki ir aicināti iepazīties ar visiem pieciem amatniecības veidiem un nākt klajā ar mūsdienu prasībām un pielietojumam atbilstošu interpretāciju.

Naudas prēmija uzvarētājiem studentu kategorijā paredzēta EUR 750 apmērā, bet profesionālajā kategorijā – EUR 1500 apmērā.

Pilns konkursa nolikums pieejams Turcijas Dizaina padomes mājas lapā: https://turkiyetasarimvakfi.org/euprojectopencall