Apbalvoti konkursa “Gada preču zīme 2017” uzvarētāji

labie_koki_ML

Atzīmējot Pasaules intelektuālā īpašuma dienu, 26. aprīlī, svinīgajā laureātu apbalvošanas ceremonijā Attīstības finanšu institūcijas (ALTUM) zālē tika sumināti konkursa “Gada preču zīme 2017” uzvarētāji. Sīvajā konkurencē labāko preču zīmju titulus ieguva Mārtiņa Barkāna ģimenes vīna darītavas uzņēmums SIA “Abavas dārzi” un videi draudzīgs uzņēmums SIA “Labie koki”.

„Esam patiesi gandarīti, ka mums ir izdevies šo iniciatīvu izveidot par Latvijas mēroga gadskārtēju apbalvojumu. Šogad konkurss izceļas ar lielu preču zīmju īpašnieku aktivitāti – dalībai konkursā ir pieteiktas simts preču zīmes, kas ir lielākais skaits pēdējo trīs gadu laikā,” atzīmē Patentu valdes (PV) direktors Sandris Laganovskis, norādot, ka preču zīmes aizsardzība nav tikai prestiža jautājums, bet arī drošības balsts nākotnes izaugsmei, „preču zīmes reģistrācija ir nepieciešama visiem tālredzīgiem uzņēmējiem, kuri vēlas ilglaicīgi darboties gan vietējā, gan starptautiskajā tirgū. Attīstiet savas preču zīmes arī turpmāk un piesakieties konkursam nākamgad!”

Suminot pērnā gada reģistrēto preču zīmju īpašniekus, apbalvojumi tika piešķirti divās nominācijās: “Gada preču zīme – Latvijai” un “Gada preču zīme – pasaulei”. Apbalvošanas ceremonijas sākumā laureātus sveica tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, godinot tos uzņēmējus, kuri izmanto rūpnieciskā īpašuma aizsardzības iespējas, lai izveidotu stipru zīmola tēlu. Ministrs norādīja, ka tādējādi tiek nodrošināta godīga konkurence un tiek veicināta arī citu uzņēmēju vēlme investēt savu produktu kvalitātes uzlabošanā, zīmola un reputācijas veidošanā.

Balva “Gada preču zīme – Latvijai 2017” tika piešķirta videi draudzīgam uzņēmumam SIA “Labie koki”.

Laureātu diplomus saņēma SIA “Baltic Dairy Farm” un Latvijas Organiskās sintēzes institūts.

Arī šogad godam pelnījuši laureāti saņēma simpātiju un speciālbalvas. PV Simpātiju balvu nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai” saņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrija par reģistrēto preču zīmi “LATVIJA 100. ES ESMU LATVIJA”, kas kļūs par šī vēsturiskā laika liecību, apvienojot Latvijas valsts simtgadei radītos un veltītos darbus.

Savukārt lielākā uzņēmēju biedrība Latvijā – LTRK – savu Simpātiju balvu piešķīra AS “Latvijas Maiznieks” par reģistrēto preču zīmi “ĪSTENĀ” – preču zīmi, kas ir cieši saistīta ar mūsu tautas vērtībām, nacionālo lepnumu un tradīcijām.

Speciālbalvas saviem favorītiem nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai” šogad piešķīra arī Latvijas Dizaineru savienība (LDS), kas pagājušajā gadā pievienojās konkursa organizatoru komandai. LDS balva tika piešķirta Evai Brodai-Bērziņai par radīto preču zīmi “PICA RĪGA”.

Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālā grupa (AIPPI LNG) konkursa ietvaros piešķīra Atzinības balvu 2017 uzņēmumam SIA “ML Alfa” par jelgavnieku Kaspara Lūša un Ulda Meža radītu preču zīmi dabai draudzīgam produktam – kaķu nadziņu asināmajam “SKRĀPELE”.

Ņemot vērā konkursā pieteiktās preču zīmes, visplašāk tiek pārstāvētas tādas tautsaimniecības nozares kā komercpakalpojumi, tirdzniecība, sociālie un individuālie pakalpojumi. LTRK priekšsēdētājs Jānis Endziņš atzīmē: „Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai ir patiess prieks, ka konkurss par labākajām preču zīmēm ir kļuvis par tradīciju, tādējādi aicinot uzņēmējus domāt par savu aizsardzību gan Latvijas, gan pasaules mērogā. Šogad žūrijas darbs bija daudz grūtāks nekā iepriekš, jo pieteikušies bija ļoti spēcīgi zīmoli no dažādām jomām, tādējādi sacensību padarot vēl spraigāku.”

Par “Gada preču zīmi – pasaulei 2017” ir atzīta Mārtiņa Barkāna reģistrētā ģimenes vīna darītavas preču zīme “ABAVAS“.

Laureātu diplomus nominācijā “Gada preču zīme – pasaulei 2017” saņēma AS “Cēsu alus” par viegli alkoholiskā dzēriena preču zīmi “VINITTO” un Latvijā bāzētā čartera aviokompānija SIA “SmartLynx Airlines” par pērn reģistrēto preču zīmi “SMARTLYNX”.

Patentu valdes Simpātiju balvu saņēma jau daudzas atzinības saņēmušais un vairākās valstīs eksporta tirgu atradušais veselīgo graudaugu pārslu ražotājs SIA “Milzu” par savu preču zīmi “MILZU”.

Iepriekšējo gadu dalībnieku vidū ir plaši atpazīstami un Latvijas patērētājam tīkami produktu un pakalpojumu sniedzēju zīmoli, kā, piemēram: SIA “Lauma Fabrics”, SIA “Stenders”, dabīgo un veselīgo produktu ražotājs SIA “Rāmkalni” kosmētikas un ekoloģisko produktu ražotājs AS “Spodrība”, AS “Grindex”, AS “Latvijas Balzāms” un vairāki citi.

Vairāk par laureātiem lasīt  šeit>>>