Ārpus Brīvības ceļa. VĀRDS DIZAINAM

Āarpus_briiviibas3

Sestdien, 11. februārī, plkst. 13.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) aicina uz programmas “Vārds dizainam” sarunu un darbnīcu “Ārpus Brīvības ceļa“, kurā amerikāņu dizainers un mākslinieks ĀDAMS FLINTS iepazīstinās ar savu radošo darbību un nesenāko projektu “Out Freedom Way“, kas, pārskatot brīvības jēdzienu, pievēršas ieroču pieejamības problēmai dažādos ASV štatos.

Ādams Flints (Adam Flint, dz. Kalifornijā, ASV) ir dizainers un asistējošais vizuālās komunikācijas profesors Islandes Mākslas universitātē. Šobrīd viņa pētnieciskās intereses skar līdzdalības mākslu un dizainu, vizuālās komunikācijas vēsturi un demokrātijas nākotni. Dizains autora darbos ir gan sociālkritiskas pētniecības temats, gan savdabīga protesta forma, kas vērš uzmanību uz sabiedrībā aktuāliem jautājumiem.

“Vārds dizainam” sarunā Ādams Flints iepazīstinās ar savu projektu “Out Freedom Way” un demonstrēs tā pop-up instalāciju, kā arī ieskicēs citu darbu idejas. Pēc lekcijas mākslinieks aicina pavadīt laiku divu filmu instalācijā un piedalīties plakātu darbnīcā, lai turpinātu pētīt “Out Freedom Way” konceptu. Plakātos tiks izmantotas arī autora atmiņas – priekšmeti no laika, ko viņš pavadījis Dienvidjūtā, atsauces uz likumiem, kas saistīti ar ieroču izmantošanu, vēlēšanām un citiem nozīmīgiem jautājumiem.

Uz tikšanos Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā aicināts ikviens!