DIZAINA ARĒNA 2022 – augstskolu konkursa uzvarētāji

DS majas lapai_DA 2022_logo_04
Paldies visām augstskolām, kas piedalījās “Dizaina arēna 2022” konkursā!

Tās ir – Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūts, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Latvijas Universitāte, Ekonomikas un kultūras augstskola, iesniedzot pavisam kopā 52 darbus, no kuriem uz otro kārtu žūrija izvirzīja 19 darbus, no kuriem tika noteikti laureāti.

Sarakstā zemāk aiz katra laureāta un viņa pasniedzēja ir pievienota saite lejuplādējamam diplomam un pateicības rakstam, kā arī iespējams iepazīties ar autora darbu, uz tā nosaukuma uzklikšķinot.

Gada labākā studenta dizainā nosaukumu saņēma Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta studente Sindija Medne, kuras darbu “Pārstrādātu riepu granulas āra mēbeļu kolekcijā” vadījusi pasniedzēja Inga Zotova, diploms autorei šeit>>>.

 

Lietu dizaina kategorijā

1. vietu saņēma Sindija Medne (pasn. – Inga Zotova) no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta par darbu “Pārstrādātu riepu granulas āra mēbeļu kolekcijā“, diploms autorei  šeit>>>, pateicība darba vadītājai  šeit>>> ;

2. vietu saņēma Sintija Grīnberga  (pasn. – Kristaps Zvirgzds) no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta par darbu “Ekoloģiska dzīvesveida somu kolekcija“,  diploms autorei  šeit>>>, pateicība darba vadītājam  šeit>>> ;

3. vietu saņēma Ance Kalniņa (pasn. – Artūrs Ķīsis) no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta par darbu “Latviska dizaina elementi mūsdienu ēdamistabas mēbelēs“,  diploms autorei  šeit>>>, pateicība darba vadītājam  šeit>>> .

Pateicības LD laureātu darbu vadītājiem.

Patentu valdes dāvana LD 1. vietas autoram.

Patentu valdes dāvana LD 1. vietas darba vadītājam.

 

Vides dizaina kategorijā

2. vietu saņēma Lilita Knoka-Bedrīte  (pasn. – Inguna Karlsone) no Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas un tehnoloģiju nodaļas par darbu “Labsajūtu veicinoša vide birojā“,  diploms autorei  šeit>>>, pateicība darba vadītājai  šeit>>>;

3. vietu saņēma Annija Norde (pasn. – Evija Skriba) no Ekonomikas un kultūras augstskolas par darbu “Jahtkluba “Rīgas sporta burāšanas centrs” peldošas atpūtas mājas dizaina projekta priekšlikums“, diploms autorei  šeit>>>, pateicība darba vadītājai  šeit>>>.

Pateicības VD laureātu darbu vadītājiem.

Sadolin dāvanas VD laureātiem.

Antalis dāvanas VD laureātiem.

 

Saziņas dizaina kategorijā

1. vietu saņēma Ketrina Kļaviņa (pasn. – Aivars Plotka) no  Latvijas Universitātes par darbu “Imants Ziedonis. EPIFĀNIJAS“, diploms autorei  šeit>>>, pateicība darba vadītājam  šeit>>>.

Pateicība SD laureātes darba vadītājam.

Antalis dāvana SD laureātei.

Cube dāvana SD laureātei – iespēja piedalīties Cube lekcijā – darbnīcā “Digitālo produktu dizains”.

 

DIZAINA PĒTNIECĪBA

Bakalaura darbi

1. vietu saņēma Rihards Kraulis (pasn. – Agris Dzilna) no Latvijas Universitātes par pētījumu “Mobilo lietotņu un tīmekļa vietņu dizaina izstrādes posmi un tendences digitālajā laikmetā“, diploms autoram  šeit>>>, pateicība darba vadītājam  šeit>>> ;

2. vietu saņēma Sindija Medne  (pasn. – Inga Zotova) no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta par pētījumu “Pārsādātu riepu granulas āra mēbeļu kolekcijā“,  diploms autorei  šeit>>>, pateicība darba vadītājai  šeit>>> ;

3. vietu saņēma Liene Brice (pasn. – Ilze Gudro) no Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta par pētījumu “Braila raksta dizains ģimenes trauku komplektā “Kopā”“, diploms autorei  šeit>>>, pateicība darba vadītājai  šeit>>>;

3. vietu saņēma Annija Norde (pasn. – Evija Skriba) no Ekonomikas un kultūras augstskolas par pētījumu “Jahtkluba “Rīgas Sporta burāšanas centrs” peldošas atpūtas mājas dizaina projekta priekšlikums”, diploms autorei  šeit>>>, pateicība darba vadītājai  šeit>>>.

Pateicības LD laureātu darbu vadītājiem.

Cube dāvana 1.vietas ieguvējai – iespēja piedalīties Cube lekcijā-darbnīcā – Digitālo produktu dizains.

 

Maģistra darbi

atzinību saņēma Valentīna Siņakova (pasn. –  Diāna Apele) no Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija par pētījumu “A. Masiļūnes ēdienu recepšu grāmatas latgaliešu valodā “Povuoru gruomota” redizains”.

Cube dāvana atzinības ieguvējai – iespēja piedalīties Cube lekcijā-darbnīcā – Digitālo produktu dizains.

 

SPECIĀLBALVAS

Stikla servisa dāvana augstskolai – Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūtam – spogulis vai spogula sienas elements  no atkārtoti izmantotiem materiāliem 250 eiro vērtībā  augstskolas  vides uzlabošanai.

 

Paldies atbalstītājiem!

Pateicamies VKKF, kā arī LDS sadarbības partneriem BT1 un izstādei Furniture@Design Isle 2022, un Latvijas Patentu valdei, Sadolin, Akzonobel, Antalis, Stikla servisam un Cube!

Sirsnīga pateicība Latvijas rokmūzikas asociācijai – Jānim Bukumam un Arturam Liedem par apbalvošanas ceremonijas muzikālo daļu.

 

Kopaa_atbalstiit_liinija