Elvīras Stupenkovas piemiņai

Untitled

Latvijas Dizaineru savienība skumst par savas biedres Elvīras Stupenkovas, grafkas dizaineres, došanos mūžībā un izsaka līdzjūtību visiem tuvieniekiem.

Elvīra Stupenkova savulaik beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļu un Rīgas tehnisko universitāti. Bez profesionālas grafikas dizaineres darba daudz pievērsusies sava aicinājuma – gleznošanas- pilnveidošanai. Gleznošanu mācījusies profesora V.Kozina studijā, kā arī pie mākslinieka J.Hermaņa.

Skolotāji, pie kuriem Stupenkova praktizējusi radošās iemaņas, viņu raksturo kā centīgu, pacietīgu un vienlaikus azartisku cilvēku ar vēlmi paspēt visur.

Sākot ar 1980. gadu, māksliniece piedalījusies pilsētas un starptautiskās mākslas izstādēs, kuras notika Melngalvju namā, Reiterna namā, koncertzālē “Ave sol”, Baltijas krievu institūtā un Maskavas namā.

Māksliniece darbojas romantiskā reālisma žanrā. Latvijas dabasskatu noslēpumaino mūziku Elvīrai Stupenkovai palīdz sadzirdēt silto un auksto toņu harmonijas, izmantojot īpašu un atturīgu krāsu gammu.

LDS biedre ar 131. biedrakartes numuru, grafikas dizainere.