Gaujas Nacionālā parka Gājēju tilta konkurss

363efce8a42b42cdcea04e08206e813bb587229d - Copy

Vēlreiz atgādinām.

Starptautiski atzītais arhitektūras ieceru un ideju konkursu rīkotājs “Bee Breeders” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi aicina arhitektus no Latvijas un visas pasaules iesniegt idejas Gaujas Nacionālā parka vārtu – gājēju tilta projektam, kas varētu atrasties Siguldā.

Reģistrācijas beigu datums: 2019. gada 26. aprīlis.

Gaujas Nacionālais parks ir viens no tūristu visvairāk apmeklētajiem galamērķiem valstī. Siguldā iecerētais kājinieku tilts varētu kļūt par jaunu intereses un atpūtnieku piesaistes objektu, vienlaikus simbolizējot inovāciju un dabas sinerģiju. Šis tilts kļūtu arī par simboliskiem ieejas vārtiem Nacionālajā parkā.

“Jebkurš liels darbs sākas ar nodomu un degsmi, tādēļ cerīgi raugāmies uz iedvesmas un jaunu ideju pilniem priekšlikumiem, kas dos stimulu, lai ar laiku projektu virzītu uz īstenošanu,” pauž Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks.

Iespējamā kājinieku tilta atrašanās vieta plānota pie iebraukšanas Gaujas senlejā – pāri Gaujas ielai un tas savienotu Baznīcas ielu un Spieķu parku Jāņa Poruka ielā un tas ne tikai atviegloitu kājāmgājēju plūsmu starp apskates objektiem Siguldā, bet arī veicinātu Gaujas Nacionālā parka zīmola atpazīstamību.

Plašāka informācija par konkursu un nosacījumiem atrodama konkursa rīkotāju Bee Breeders mājaslapā.

Konkursa darbam autors var būt grupa ar 1-4 dalībniekiem, nav kvalifikācijas prasību.

Dalības maksa no 100,00 līdz 160,00 ASV dolāriem (studentiem un ātrāk iesniedzējiem atlaides).

Balvu fonds – 6 000,00 ASV dolāri.

Pieteikšanās – līdz 26. aprīlim.

Gaujas Nacionālais parks ir lielākais un vecākais nacionālais parks Latvijā. Tam raksturīga liela bioloģiskā daudzveidība, reljefa formu dažādība, avoti, smilšakmens atsegumi, gleznainas ainavas un savdabīgi dabas un kultūrvēstures pieminekļi.  Gaujas Nacionālais parks izveidots 1973. gadā un pērn ar plašu pasākumu programmu tas atzīmēja 45 gadu jubileju.

Gājēju tiltam vajadzētu būt kā apsveikumam – nebijušam un agrāk neredzētam, sveicot viesus parkā, vienlaikus radot iespēju kļūt par starptautiski atzītu parka zīmi.