Iekļaušana un ilgtspēja pētnieku Vasaras skolā

LMC_logo

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA) aicina pieteikties ikgadējai LCCA Vasaras skolai.
Šogad tai dots nosaukums “Rūpes par dabu, rūpes par cilvēkiem”, un tā koncentrēsies uz jautājumiem, kas skar dažādās sistēmās nepieciešamās pārmaiņas, lai veicinātu iekļaušanu un ilgtspēju visplašākajā kontekstā. Vasaras skola notiks Smiltenē no 4. līdz 11. augustam, savukārt pieteikumus LCCA gaidīs līdz 25. jūnijam.

Vasaras skolā aicināti piedalīties humanitāro un sociālo zinātņu maģistrantūras un doktorantūras studenti, mākslinieki, mākslas zinātnieki, kuratori un kultūras pētnieki, kuru pētniecisko un radošo interešu lokā ir klimata pārmaiņu ietekme uz ikdienas dzīvi, sociālais un vides taisnīgums un atbildība, videi draudzīgs dzīvesveids un dabas resursu saglabāšana, garīgās veselības saglabāšanas un labbūtības metodes, kā arī iesaistošas mākslas prakses.

“Ar pieejamību, iekļaušanu un daudzveidību saistītie jautājumi mūsu sabiedrībā kļūst arvien aktuālāki, un arī mākslas un kultūras institūcijas ne vien tiecas to īstenotās programmas padarīt pieejamas cilvēkiem ar dažādām vajadzībām, bet arī meklē risinājumus, kā veicināt izpratni par pilnvērtīgu kopābūšanu un labbūtību, apvienojot visdažādākās kopienas. Šodienas globālo ekoloģisko krīzi ir radījusi neilgtspējības iesakņotība mūsu ikdienā, tādēļ neatliekami svarīga ir arī ilgtspēja visplašākajā tās nozīmē. Lai risinātu šos jautājumus, mums jāmeklē ne vien to iemesli un cēloņsakarības, bet arī sadarbības iespējas starp dažādām jomām – kultūras, sociālo, ekonomisko, politisko un ekoloģisko procesu kontekstā,” stāsta viena no programmas kuratorēm, mākslas zinātniece Ieva Astahovska.

Lekcijas, darbnīcas, ekskursijas un diskusijas vadīs vides zinātnieks Jānis Brizga, kurators un pētnieks Kšistofs Candrovics, sociālantropoloģe Agita Lūse, arhitekte un urbāniste Līva Kreislere, mākslinieki Staņislavs Turina un Katja Libkinda, vides politikas eksperte Baiba Vitajevska-Baltvilka un citi. Vasaras skolas programmas kuratores ir Ieva Astahovska un Elza Medne.

Vasaras skolas programma notiks angļu valodā. Dalība tajā ir bez maksas, taču dalībniekiem daļēji jāsedz uzturēšanās izmaksas 100 eiro apmērā. Vasaras skolai iespējams pieteikties līdz 25. jūnijam, aizpildot pieteikuma anketu un pievienojot motivācijas vēstuli (angļu valodā). Sīkāka informācija par projektu atrodama LCCA mājaslapā.

LCCA Vasaras skola tiek organizēta sadarbībā ar Smiltenes novada pašvaldību, Latvijas Mākslas akadēmiju un biedrību ISSP. Vasaras skola tiek īstenota projektā “Līdzību salas: kolektīva rokasgrāmata ilgtspējīgām un iekļaujošām mākslas institūcijām”, to atbalsta ES programma “Radošā Eiropa”.