Līdz pieteikšanās termiņa beigām
Dienas
Stundas
Min.
Sek.


LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi laukAnitra_logo_mazs
AttelsR_250x200
Kronospan_250x200ACS_LV_AJ-Logo-mazais
sadolin_250x200

ILGTSPĒJĪGAS PROJEKTĒŠANAS LABORATORIJA

ilgtspejiga-dizaina-laboratorija

Dānijas Kultūras institūts aicina dizaina profesionāļus un studentus, kas pārstāv jebkuru dizaina jomu, dzīvo vai strādā Rīgā un ir ieinteresēti ilgtspējīgas pilsētas attīstībā un aprites dizainā, piedalīties Ilgtspējīga dizaina laboratorijā, kur būs iespējams iedvesmoties, kā izmantot savas prasmes, lai padarītu pilsētas ilgtspējīgākas, iekļaujošākas un drošākas!

KO DALĪBNIEKS IEGŪS?

Iespēju realizēt savas idejas un izstrādāt prototipus

Savu starptautisko kontaktu tīkla paplašināšanu

Iedvesmu no dažādām disciplīnām un valstīm

Jaunas zināšanas par ilgtspējīgu/aprites dizainu

 

KĀ TAS DARBOSIES?

Ilgtspējīga dizaina laboratorija ir platforma, kur dizaineri no Baltijas jūras reģiona valstīm var izzināt, izmēģināt un īstenot idejas dažādās dizaina disciplīnās. Programmas gaitā paredzēts apgūt jaunus veidus, kā ar prasmīgiem dizaineriem no Hamburgas, Mikkeli un Rīgas kopīgi strādāt, lai iedvesmojošā vidē savas idejas pārvērstu prototipā. Turklāt dalībnieki varēs piedalīties aprites dizaina semināros, kurus vadīs eksperti, un uzzināt vairāk par dizaina tirgiem dažādās valstīs, ilgtspējīgām pilsētām un turienes dizainu, kā arī daudz ko citu. 3 mēnešu laikā dizaineri piedalīsies 3 dažādās digitālās darbnīcās un neformālās aktivitātēs. Noslēguma pasākumā jūnijā būs jāprezentē savs prototips publiskai auditorijai un jāsvin panākumi pilsētu ilgtspējības nodrošināšanā!

 

SEMINĀRU DATUMI

Hamburgas seminārs:

Piektdien, 19. martā, 16:00 – 19:30

Sestdien, 20. martā, 10:00 – 16:00

 

Mikkeli (Somijā) seminārs:

Piektdien, 7. maijā, 16:00 – 19:30

Sestdiena, 8. maijs, 10:00 – 16:30

 

Rīgas seminārs* un noslēguma pasākums:

Piektdiena, 11. jūnijs, 13:00 – 17:00, noslēguma pasākums plkst. 18:00

Sestdiena, 12. jūnijs, 11:00 – 14:00

* Ja  “COVID-19” ierobežojumi pieļaus, noslēguma pasākums Rīgā tiks organizēts hibrīda formātā ar vietējiem dizaineriem, sanākot kopā.

Visi semināri būs praktiski un notiks angļu valodā, un paredzams, ka pretendenti piedalīsies visās dienās. Dalībai būs nepieciešams klēpjdators, darba kamera un mikrofons, kā arī stabils interneta pieslēgums.

 

 

Pieteikšanās termiņš: 2021. gada 7. marts, 23:59 (EET).

Dalība ir bez maksas, izmantojot darbnīcu materiālus ierobežotā apjomā.

Vairāk informācijas šeit >>>

Iespēja pieteikties  šeit >>>

 

KĀPĒC PASTĀV ILGTSPĒJĪGAS PROJEKTĒŠANAS LABORATORIJA?

Ilgtspējīgas dizaina laboratorija ir daļa no ES Interreg BSR projekta Creative Ports, kura mērķis ir atraisīt kultūras un radošo nozaru (CCI) internacionalizācijas potenciālu Baltijas jūras reģionā, izmantojot dažādas programmas un aktivitātes. Turklāt Ilgtspējīgas projektēšanas laboratorija ir institute mēģinājums tuvoties Apvienoto Nāciju Organizācijas 11. ilgtspējīgas attīstības mērķim “Ilgtspējīgas pilsētas un kopienas” un dot ieguldījumu pilsētu un kopienu attīstībā, lai tās būtu iekļaujošākas, drošākas, noturīgākas un ilgtspējīgākas. “Sustainable Design Lab” kopīgi rīko trīs radošo aģentūru partneri: Hamburgas Kreativ Gesellschaft, Dienvidaustrumsomijas Lietišķo Zinātņu universitāte (XAMK) un Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ar Biznesa inkubatora atbalstu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Gētes institūts Latvijā un Northern Dimension Partnership on Culture.