Izstāde Siguldas bibliotēkā ATVĒRUMS

izstaade_siguldaa

Latvijas Dizaineru savienība aicina iepazīties ar  mākslinieku grupas izstādi ATVĒRUMS, kurā eksponētas sajūtu orģinālgrāmatas, kas tapušas šovasar mūsu kolēģu Ērikas un Aigara Dzērbenes radošajās mājās MEMBERI projekta DABA RADA-2022 laikā.

Šajā projektā bez Ērikas Mālderes un Aigara Lenkēviča ir iesaistījušies un piedalījušies vairāki LDS biedri – Ilze Rudzīte, Iveta Pērkone u.c.

Izstāde apskatāma Siguldas novada bibliotēkā Leona Paegles ielā 3 no 25. oktobra līdz 30. novembrim, bet iespēja tikties ar māksliniekiem ir paredzēta sestdien, 29. oktobrī pulksten 11.00.

Kas ir sajūtu orģinālgrāmatas un kā tās tapušas.

Projektā tika apgūtas papīrliešanas prasmes, izmantojot skaistos un ne tik skaistos vietējās dabas materiālus, iegūstot pārsteidzošus un negaidītus pašradīto papīru veidus.

seminārā ar savu pieredzi dalās māksliniece Ilizane GrīnbergaMākslinieces Ilzanes Grīnbergas vadībā dalībnieki mācījās papīru locīšanas brīnumus un pareizu grāmatu siešanas tehniku.

Tas viss (un vēl tik daudz kas no apgūtā) tika izmantots veidojot savu šīs vasaras atspulgu – orģinālu pašlietā papīra sajūtu grāmatu.

Projekta vadītājas:

grafiķe/dizainere Ērika Māldere & tekstilmāksliniece Ērika Zutere

Starptautiskās papīrizgatavotāju un papīrmākslinieku

asociācijas IAPMA biedres, mākslas pedagoģes.

Projektu atbalsta:  LVM, VKKF un Vidzemes kultūras programma