Līdz pieteikšanās termiņa beigām
Dienas
Stundas
Min.
Sek.


LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi laukAnitra_logo_mazs
AttelsR_250x200
Kronospan_250x200ACS_LV_AJ-Logo-mazais
sadolin_250x200

Jānis Zirnītis, mūsu kolēģis

Jaanis_Zirniitis

Skumja ziņa.

Pašā vasaras plaukumā, īsi pirms savas vārdadienas – 23. jūnija rītā – mūžības ceļos devies mūsu kolēģis Jānis Zirnītis, kurš bija pazīstams vides un grafikas dizainers, LDS biedrs, ar biedra karti nr. 178. Jānis dzimis 1949. gada 6. aprīlī,  1973. gadā pabeidzis studijas Mākslas akadēmijas Rūpnieciskās mākslas nodaļā un padomju gados strādājis Jūrmalas Sadzīves pakalpojumu kombinātā kopā ar dizaineriem Aldi Aleku, Jāni Gaibišelu un Pēteri Galēviusu. 80jos gados izstrādājis viesnīcas Latvija logotipu, veidojis neskaitāmu atpazīstamu grafikas dizaina paraugu plejādi, aizrāvies ar autosportu, veltījis tam arī svu profesionālo darbu, tai skaitā – izstrādājis dizainu “RAF “ mikroautobusa “LATVIJA” lūkai -, daudz un skaisti noformējis dažādus skatlogus.

J_Zirniitis

Daudzviet Latvijā Jānis ir pabijis uzstājoties – dziedot korī “DZIEDONIS”. Aktīvi atbalstījis dažādus dizaineru organizētos pasākumus, centies daudz kur piedalīties un būt sabiedrības dvēsele. Viena no pēdējām reizēm, kad Jāni satiku, – Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas dzimšanasdienas svinībās 2022. gada  1. aprīlī. Kolēģis bija aizrautīgs, ar mirdzumu acīs  un  kā parasti dalījās ar savu jauno ieceru vārdiskiem aprakstiem.

Te sekos periodika.lv atrasts fragments no 1981. gada “Padomju Jaunatnē” publicētās Edītes Pogas intervijas ar Jāni Zirnīti:
” — Esmu strādājis dažādās nozarēs — komunālajā dizainā, grafiskajā dizainā, lietišķajā grafikā.

— Arī jūsu darbā droši vien ir problēmas …

— Bet kur viņu nav? Domāju — nevajag lolot ilūzijas, ka viss vienā dienā var mainīties, pēkšņi kļūt labāks. Reizēm mēs paši pārāk daudz sūkstāmies par dažādām nebūšanām. Dizaineram vajadzētu būt organizētājam, pašam cīnīties par savam idejām, nevis gaidīt, kad ar kādas deklarācijas palīdzību tiks piešķirtas pilnvaras.

Kad atceros akadēmijā pavadītos gadus, man šķiet, ka mācību darbam pievērsu pārāk maz uzmanības. Varēju izdarīt vairāk, bet tolaik jau nebija tās apziņas, kāda ir tagad. Mācīties bija ļoti interesanti, tādēļ katedrai vēlu nepārtrauktu radošu procesu, lai apmācības būtu radošas, bet ne akadēmiskas.”

Atvadīšanās no Jāņa Zirnīša  un izvadīšana paredzēta trešdien, 29. jūnijā, pulksten 13.00 no 1. Meža kapu kapličas Rīgā.

Lai līdzjūtība aizgājēja tuviniekiem!

 

Vīva Ieviņa