Līdz pieteikšanās termiņa beigām
Dienas
Stundas
Min.
Sek.


LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi laukAnitra_logo_mazs
AttelsR_250x200
Kronospan_250x200ACS_LV_AJ-Logo-mazais
sadolin_250x200

Latvijas Dizaina padomes aicinājums Latvijas dizaina nozarei

Ukraina

Aicinām Latvijas dizaina nozari pārliecinoši iestāties par brīvību, demokrātiju un iekļaujošu sabiedrību un pret Putina režīma brutālo uzbrukumu Ukrainai!

Krievija joprojām ir nozīmīgs Latvijas eksporta tirgus, un finanšu līdzekļi no kaimiņvalsts ieplūst mūsu ekonomikā un kultūrā dažādos ceļos. Aicinām Latvijas dizaina nozares uzņēmumus un profesionāļus kritiski pārskatīt savu komerciālo darbību un nesadarboties ar Putina režīmu atbalstošiem vai no tā labumu gūstošiem uzņēmumiem un indivīdiem. Atbrīvošanās no neētiskiem pasūtījumiem un pārorientēšanās uz demokrātisku valstu tirgiem nodrošinās Latvijas dizaina nozarei stabilitāti ilgtermiņā.

Daudzi dizaineri un dizaina studijas jau iesaistījušies palīdzības sniegšanā Ukrainai, ziedojot ienākumus no savu produktu un pakalpojumu pārdošanas, piedāvājot darbu un darba telpas Ukrainas bēgļiem, kā arī veidojot vizuālus materiālus protesta akcijām. Tas apliecina mūsu solidaritāti un līdzjūtību Ukrainas tautai. Aicinām Latvijas dizaina uzņēmumus būt iekļaujošiem un izpalīdzīgiem, savu iespēju robežās atbalstot Ukrainas radošos profesionāļus gan ar klātienes, gan attālināta darba iespējām. Par vakanču un darba telpu vai tehnikas piedāvājumiem lūdzam ziņot Latvijas Dizaina centram, Latvijas Dizaineru savienībai, radošo industriju platformai FOLD un Nodarbinātības valsts aģentūrai — operatīvai informācijas apmaiņai un plašākai publiskai pieejamībai.

Aicinām ikvienu likt lietā savas radošās spējas, lai uzlabotu Ukrainas bēgļu uzņemšanu un iejušanos Latvijā. Kā dizaineri varam gan pilnveidot dažādu pakalpojumu dizainu, informācijas nodošanu un vizuālo komunikāciju, gan rīkot radošas nodarbības, lai palīdzētu no Ukrainas atbraukušajiem Latvijā justies droši un novērst domas no piedzīvotās vardarbības. Aicinām iesaistīties dažādu organizāciju rīkotās aktivitātēs, kur noderīgas dizaina prasmes, kā arī veidot iniciatīvas un pieteikt tās vienotajā platformā ukraine-latvia.com, Facebook grupā Gribu palīdzēt bēgļiem un radošo industriju platformai FOLD.

Ziņas par karu Latvijai tik tuvā Eiropas valstī ir pārdzīvojums mums visiem, bet daudzi līdzcilvēki šobrīd īpaši cieš no trauksmes un nomāktības. Aicinām pievērst uzmanību savu kolēģu noskaņojumam — pārrunāt izjūtas darba kolektīvā un vajadzības gadījumā atvēlēt laiku garīgā līdzsvara atgūšanai.

Mēs esam kopā! Mēs esam ar Ukrainu!

Evelīna Ozola — Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja, Rīgas pilsētas galvenā dizainere,
Dita Danosa — Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētājas vietniece, Latvian Design Centre vadītāja,
Barbara Freiberga — Latvian Designers’ Society valdes priekšsēdētājas vietniece,
Inese Baranovska — Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vadītāja,
Ingūna Elere — H2E valdes priekšsēdētāja, SEGD Riga Chapter dibinātāja, komunikāciju un pakalpojumu dizaina eksperte,
Maija Rozenfelde — Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vadītāja, asociētā profesore,
Barbara Ābele — Latvijas Mākslas akadēmijas profesore, dizaina trenere,
Ilze Kupča — Latvijas Nacionālais kultūras centrs Kultūras un radošo industriju izglītības nodaļas mākslas eksperte,
Dzintra Purviņa — Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Radošo industriju nodaļas eksperte dizaina un arhitektūras jautājumos,
Aleksandrs Mārtiņš Blūms — Izglītības un zinātnes ministrijas nozares padomnieks,
Lilita Sparāne — Banku augstskolas profesionālā bakalaura studiju programmas „Biznesa procesu vadība” direktore,
Jānis Endziņš — Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera LTRK valdes priekšsēdētājs

un citi Latvijas Dizaina padomes locekļi.

🕊 Informācija saziņai par atbalsta iespējām Ukrainai:

Latvijas Dizaineru savienība — info@design.lv

Latvijas Dizaina centrs — dita.danosa@gmail.com

FOLD — info@fold.lv

Plakāta dizains: Linda Jākobsone Viškere