Līdz pieteikšanās termiņa beigām
Dienas
Stundas
Min.
Sek.


LatArch 250x200 Dpi laukDizaina sala 250x200 Dpi laukLTRK 250x200 Dpi laukLatBuvn 250x200 Dpi lauk DELFI-250x200-Dpi-laukBT1 250x200 Dpi laukAnitra_logo_mazs
AttelsR_250x200
Kronospan_250x200ACS_LV_AJ-Logo-mazais
sadolin_250x200

Lekcija par izstāžu un ekspozīciju projektiem

2_Flavio-Bonuccelli_lekcija

Otrdien, 2022. gada 6. decembrī, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā notiks FLAVIO BONUČELLI (Flavio Bonuccelli) lekcija “No arhitektūras līdz scenogrāfijai. Palīdzēt skatītājam iepazīt mākslas darbu. Scenogrāfijas projekta metodoloģija“.

 

Flavio Bonučelli ir starptautiski pazīstams itāļu arhitekts, scenogrāfs, muzeju ekspozīciju iekārtojuma dizainers, kurš dzīvo un strādā Parīzē. Viņš veidojis izstādes un ekspozīcijas prestižos Eiropas muzejos – Orsē muzejā un Kara muzejā Les Invalides Parīzē, Eiropas un Vidusjūras reģiona civilizāciju muzejā (Le Mucem) Marseļā, Fontenblo un Kompjēņas pilīs, Nansī Mākslas muzejā, Lionas Mākslas muzejā, kā arī tādās nozīmīgās Francijas kultūras iestādēs kā Francijas Nacionālā bibliotēka, Parīzes Nacionālā opera, Verdēnas memoriāls un daudzās citās institūcijās.

 

2018. gadā Flavio Bonučelli bija scenogrāfijas autors vērienīgajai izstādei “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs”, kas notika Parīzē par godu visu triju Baltijas valstu simtgadei un vainagojās ar lieliem panākumiem. Arhitekts sadarbojies arī ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju projekta dizaina konsultanta statusā, kad 2020. gadā tapa šīs pašas izstādes Rīgas versija.

 

Viesojoties Latvijā, Flavio Bonučelli uzstāsies LNMM ar lekciju, kurā pievērsīsies izstāžu un ekspozīciju iekārtojuma nozīmei šodienas aspektā un vēsturiskā griezumā. Ieskicējot muzeju un kolekciju veidošanas pirmsākumus un to attīstību no 17. gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam, lektors analizēs izstādes dizainera vai plašāk – scenogrāfa lomu un komentēs šīs profesijas misijas formulējumu saistībā ar jaunāko muzeju definīciju. Eksponātu atlases kritēriji tiks raksturoti ar piemēriem no dažādiem Francijas un starptautiskiem projektiem, izceļot specifiku darbā ar mākslas objektiem gan iekštelpās, gan publiskajā telpā – ārpus muzeja sienām.

 

Uz tikšanos Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā laipni gaidīts ikviens!

 

Lekcija notiks franču valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Dalība bez maksas. Vietu skaits ierobežots.

Lekcijas klausītājus aicina reģistrēties https://bit.ly/Flavio_Bonucelli.