Liepājā – gaidāma Ināras Liepas personālizstāde

IL_afisa_ML

No 20. maija līdz 30. jūlijam Liepājā, Zivju ielā 3, galerijas “Romas dārzs” izstāžu zālē būs skatāma mākslinieces – dizaineres Ināras Liepas personālizstāde “Laika spēles”.
Tajā tiks parādīta 30 gadu laikā uzkrātā pieredze un iegūtās prasmes, nodarbojoties ar profesionālo leļļu mākslu un tās dizainu. Izstāde veidota kā ceļojums laikā un telpā, kuras stāstā atspoguļojas figurālās skulptūrlelles, asamblāžas, karuseļi, instalācijas, antīku rotaļlietu ekspozīcijas. Tā ir dažādos laikmetos tapušo lietu saspēle ar Ināras Liepas radītiem autordarbiem. Profesionālās darbības plašais spektrs ļauj iepazīt mākslinieces radošās dzīves pieturpunktus.
Neatsverama loma izstādes tapšanā ir Uldim Liepam – mākslinieces dzīvesbiedram un daudzu radošu ideju realizētājam.

 
Gundega Cēbere, mākslas zinātniece: “Ikvienai tautas mākslai un kultūrai ir skaista vēsture un cauri gadu simtiem un tūkstošiem tā dod piederības sajūtu savai nācijai un likteņiem. Leļļu mākslas devums pasaules un kultūras mantojumā ir tik ietilpīgs, ka nav nepieciešams to plaši apjūsmot – lelles rodas dzīvē, kuru dzīvojam un katrā laikmetā un pasaules vietā to radīšana ietekmējusies no reģionam raksturīgiem kultūras, klimata un ģeogrāfiskiem aspektiem.
Inārai Liepai, nodarbojoties ar seno leļļu mākslu, ir iespēja ieskatīties pagātnē un meklēt tur tādas vērtības, ar kurām var vērsties arī pie mūsdienu cilvēka, tā veidojas poētiskā misija – apzināties sevi kā ķēdes locekli kultūras procesā, jauno veidot, nezaudējot  saikni ar vērtīgāko no uzkrātā mantojuma.”

 
Ināra Liepa: ”Profesionālā leļļu māksla ir tik dziļa manas esības daļa, ka dzīvi bez tās es nevaru iedomāties, tomēr izskaidrot darba radīšanas procesu ir daudz grūtāk nekā izgatavot pašu darbu. Manuprāt, darbā vissvarīgākais ir panākt tēla raksturu caur izteiksmi, rūpīgi izstrādājot mērogu, proporcijas, tekstūru un toni. Svarīga loma ir mākslinieka gaumei. Uzskatu, ka pastāv vairāki nosacījumi, kas nosaka labas lelles, skulptūras dizainu. Līdzīgi kā labā arhitektūrā, arī šeit ir tādi elementi, kas, atrodot tiem pareizu proporciju, kompozīciju un raksturu, rada tēlu, ko skatītājs vai nu pieņem, vai noraida, jūtas iedvesmots, iepriecināts vai vienaldzīgs.
Senām lietām, kuras izmantoju savos darbos, cenšos saglabāt vēstures kodu un dot tām otru elpu. Mani interesē šo lietu dizains, kurš savukārt dod iedvesmu jaunu darbu radīšanai.
Ar savu darbību vēlos pietuvināt leļļu mākslu vēl tuvāk profesionālai mākslai un dizainam.”

 
Ināra Liepa, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas interjera un iekārtu nodaļu, 1994. gadā uzņemta Latvijas Dizaineru savienībā. Māksliniece ir bijusi daudzu izstāžu kuratore Latvijā un ārvalstīs. Ceļojošā leļļu Mākslas muzeja vadītāja, Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāla Rīgā organizētāja. Piedalījusies daudzās starptautiskās izstādēs Vācijā, Spānijā, Japānā, Krievijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Azerbaidžānā. Ināra Liepa ir bijusi māksliniece vairākām Leļļu teātra izrādēm, LTV1 bērnu raidījumiem, sadarbojusies ar mākslinieku režisores Ināras Kolmanes filmas ”Bille” uzņemšanā. Sadarbībā ar Uldi Liepu bijusi Ungurmuižas interjera un ekspozīcijas veidotāja.
Izstādes reklāmas grafiskais dizains – Lāsma Bringina
Izstādes gaismotājs – Uldis Liepa
Izstādes norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, galerija ”Romas dārzs”, Art hotel Roma.
Izstādi organizē Nodibinājums “Leļļu Mākslas muzejs”
Tekstu sagatavoja: galerijas ”Romas dārzs” vadītāja Ieva Anna Avotiņa
Galerijas kontaktinformācija: +371 29489547, info@galerijaromasdarzs.lv
www.galerijaromasdarzs.lv