Maskavas metrostacijas Novoperedelkino autori – Latvijas arhitekti

metro

2014. gadā Latvijas arhitektu birojs “United Riga Architect” uzvarēja atklātajā konkursā par Maskavas metro stacijas “Novoperedelkino” arhitektoniskā noformējuma izstrādi. Reizē ar to notika konkurss par otras metro stacijas projektu.

Konkurss par jauno staciju arhitektonisko noformējumu tika rīkots pirmo reizi kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem. Iesniegtos darbus vērtēja ne tikai profesionāla žūrija, bet arī Maskavas iedzīvotāji varēja nobalsot portālā “Aktīvais pilsonis”.

Tagad, 2018. gadā,  metrostacija ir atklāta, tās atklāšanas video ir redzams  šeit >>>

Kā tā izskatās “dzīvajā” vizualizācijā skatāms šeit >>>

Kāds bija uzvarējušais konkursa projekts, var skatīt  šeit >>>

Vēl no vēstures.
Konkursā par stacijas “Solncevo” arhitektonisko risinājumu par uzvarētāju tika atzīts “Nefa Architects”, bet par “Novoperedelkino” žūrijas domas dalījās, tāpēc par uzvarētāju tika pasludināts Latvijas arhitektu birojs, par kuru vairāk balsoja Maskavas iedzīvotāji.

Stacijas “Novoperedelkino” noformējumā ir apvienota krievu nacionālā tematika un mūsdienu interjera apdares metodes. Šim nolūkam ir izmantoti Maskavas vēsturiskās apbūves iekštelpu motīvi, kā arī tradicionālie ziedu ornamenti.

Metro konkursam tika saņemti 96 pieteikumi, 18 no tiem bijuši no ārzemēm. Staciju noformēšanu paredzēja pabeigt līdz 2017.gadam.

Arhitektu birojā “United Riga Architect” 2014. gadā strādāja arhitekti Jevgenijs Ļeonovs, Aleksandrs Dembo, Marija Solovjova un Agnija Rubene. Tāpat tajā strādā dizaineri Jans Potruzaleks, Artrokers Jurčenko, Pīters Vorkovičs, Kriss Bergs, Larisa Kisina un Svetlana Tičkina.