Mēbeļu galdnieks Pēteris Pūris – lekciju ciklā KLASISKĀS VĒRTĪBAS

92 bine_kreesli

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs trešdien, 22. septembrī pulksten 17.30, aicina uz vēsturnieka Māra Stinkuļa lekciju “Latviešu interjera mākslinieku ideju realizācija mēbeļu galdnieka Pētera Prūša (1873-1953) izpildījumā”, kas aizsāks cikla “Klasiskās vērtības” rudens sesiju.
Lekcijas notiks tiešsaistē, Zoom platfomā.

Jaunajā “Klasisko vērtību” sezonā uzmanība tiks veltīta 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma posmam, kas iekļaujas par Belle Epoque dēvētajā periodā, un Latvijas jaunajai mākslinieku paaudzei bija radošas darbības laiks. Mākslinieki, līdzīgi saviem laikabiedriem Eiropā, strādāja dažādās mākslas jomās, cenšoties radīt formā vienotu modernu stilu, kas aptvēra arhitektūru, interjeru un vizuālo mākslu.

Lekciju ciklu ievadīs vēsturnieka Māra Stinkuļa pētījums par galdniekmeistaru Pēteri Prūsi (1873-1953), kurš 20. gs. sākumā izpelnījās atzinību gan ar paša projektētajām mēbeļu garnitūrām, gan arī pēc Anša Cīruļa un Jēkaba Bīnes metiem īstenotajiem mēbeļu ansambļiem.

Līdz šim maz zināmi fakti atklās Pētera Prūša aizraušanos ar Čarlza Renī Makintoša daiļradi un nacionālā romantisma idejām mēbeļu dizainā. Lekcijā tiks izmantoti Valkas novadpētniecības muzeja un Stinkuļa personīgā arhīva materiāli.

Par 20. gs. sākuma mēbeļu dizainu un amatu meistariem nav plašu pētījumu, tādēļ lekcija sola daudz interesantu faktoloģisku materiālu, kas atspoguļo arī Pētera Prūša 1910. gadā dibinātās 2. Rīgas galdnieku sabiedrības un biedrības veikala tapšanas procesu un attīstības gaitu.

Mērķauditorija: pieaugušie. Aicināti visi interesenti!
Norises vieta: tiešsaistes platforma Zoom
Pieteikšanās: lai pieteiktos pieejai Zoom, lūgums aizpildīt pieteikšanās anketu: ej.uz/KlasiskasVertibas

Pasākuma ilgums: Līdz 1h 15 min.
Dalības maksa: Bez maksas
Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 830917, (+371) 67 222235
vai e-pastu agrita.pore@lnmm.lv

Lekciju cikls noris ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

PROJEKTA VADĪTĀJA:
Agrita Pore,
LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore