Mūsu kolēģei Ivetai Pērkonei – uzvara dabas foto konkursā

Mans_putns

Liels prieks bija iepazīties ar  Latvijas Nacionālā dabas muzeja organizētā dabas fotokonkursa “Mans putns 2022” rezultātiem, kuri tika paziņoti  2022. gada 20. maijā.

Mūsu dizainere Iveta Pērkone saņēmusi pirmo vietu pieredzējušo autoru grupā par darbu “Veiksme – neveiksmē”. Vistu vanags Accipiter gentilis, lielais ķīris Chroicocephalus ridibundus.

282341202_4586128438154291_7803709331548198032_n

Lepojamies ar savu fotodizaineri, grafikas dizaineri, iepakojuma dizaineri, kura, kā izrādās, ir arī žurijas atzīta un novērtēta profesionāla dabas fotogrāfe!

 

No 21. maija līdz 3. jūlijam Dabas muzejā apskatāma fotoizstāde „Mans putns 2022”. Izstādē apkopoti izlases darbi, kas iesniegti muzeja tradicionālajā fotokonkursā, kam šogad aprit 21 gads. 

Konkursā šogad, atbilstoši nolikumam, piedalījās 40 dalībnieki ar 110 fotogrāfijām. Lai arī dalībnieku bija mazāk kā citus gadus, konkurence bija sīva. Konkursa žūrija atzinīgi novērtēja fotogrāfu vērīgumu un rūpību, un bija īpaši iepriecināta par lielo sugu daudzveidību.

Izstādē apskatāmi Latvijas savvaļā fotografēti putni. Vērojamas autoru personības un intereses – kādam tās ir retu sugu fotomedības, kādam mākslinieciska izpausme, veidojot romantisku kompozīciju vai prieks par dzīvesvietas tuvumā mītošajiem putniem.

Konkursa un izstādes kurators, muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko stāsta: „Šogad pārsteigums bija par to, ka ir maz pilsētās sastopamo putnu – pelēko vārnu, mājas zvirbuļu, paugurknābja gulbju, bet izteikti daudz ir bridējputnu bilžu. Viena suga – mazais dumpis – ir ārkārtīgi interesanta, tai pats esmu dzirdējis balsi, dabā neesmu novērojis. Ar to iesniegtās bildes ir īpašas, jo mazo dumpi ir ļoti grūti pamanīt un nofotografēt.”

Izstādē skatāmas 70 fotogrāfijas, ar vismaz vienu darbu pārstāvot katru konkursa dalībnieku. Fotoattēli papildināta ar muzeja zooloģiskā krājuma ornitoloģisko kolekciju izbāžņiem, šoreiz izceļot dienas un nakts plēšputnus.

Vairāk par konkursu lasīt  iespējams šeit >>>

Arī var skatīt šeit >>>