No Baibas Cihovskas atvadoties

Baiba

Bai_ba

Un mēs esam atkal par vienu mazāk.
Par veselu pasauli mazāk, jo vakar naktī mūžības ceļos aizgāja mūsu Baiba Cihovska – modes dizainere.
Talantīgā, spējīgā, spītīgā, izturīgā, varošā un, kā izrādījās, – tik trauslā. Smaga slimība savērpa viņas dzīvi gaistošā mezglā. Tāds skumjš ieraksts: “13.03.1963 – 22.01.2023″.
Tagad paliek atmiņas par viņas izteiksmīgajiem darbiem, krāsainajām tērpu kolekcijām, par viņu pašu – gaišu cilvēku – un tāda liela tukšuma un iztrūkuma sajūta. Jo nebūs Baibas, ar ko parunāt. Vairs nebūs.

Daudzi, kas pazina Baibu, jūt zaudējuma sāpes un izsaka vārdos savas izjūtas.
Ādas māksliniece, ar kuru Baibai bija laba radoša sadarbība, Ilizane Grīnberga atzīst: ” Mana mīļā Cihu Baiba devusies uz laimīgāku pasauli. Talantīga, dāsna, šerpa un lepna pa kurzemnieku modei. Nepieradināta tērpu burve ar zelta rokām un siltu sirdi. Allaž gatava katru pabarot, uzklausīt un palaist sapucētu. Sirdī Baibas vietā paliek caurums. Viņa pati, to pamanījusi, gādīgi un rūpīgi aizlāpītu ar krāsainiem diedziņiem…”

Mūsu dizaineri skumst. Iveta Juhņēviča: “Esmu tik satriekta! Baiba bija mana klasesbiedrene jau 5. vidusskolā. Kopā sākām skolas gaitas Āgenskalnā…”, un Aija Bāliņa piebilst, ka tik ļoti žēl, zaudējot gaišu, talantīgu un atsaucīgu cilvēku. Anita Grase izsaka līdzjūtību mums visiem un piemin Baibas Cihovskas  darbu smalko un atraktīvo stilu, bet Ērika Māldere raksta: “Bēdīgā ziņa mūs ir sasniegusi… Ak…valkāšu nu Baibas šūto krāšņo mētelīti un ikreiz pieminēšu ar pateicību par mūsu satikšanās mirkļiem. Gauži žēl ir, kad slimo draugi un neko nevari palīdzēt, tik gauži žēl, kad aiziet draugi… uz nesatikšanos…Vieglu ceļu tev, mīļā Baiba”.

Baiba spēja padarīt daudzu cilvēku dzīves laimīgas, viņa deva skaistumu. Vairākās pagājušā gada intervijās dziedātāja Mirdza Zīvere stāsta, ka viņai tieši  tērpu māksliniece Baiba Cihovska  palīdz labi, pārliecināti un ērti justies, jo šuvusi visas skaistās kleitas jau ilgus gadus, ne tikai skatuves tērpus, bet arī pucējusi Operas pirmizrādēm, ka Baiba ir ne tikai brīnišķīga māksliniece, bet nu jau saucama arī par draudzeni.

Pieminam Baibu.
Jūtam līdzi Baibas tuviniekiem.

Atvadīšanās no Baibas Cihovskas notiks piektdien, 27. janvārī  pulksten 11.00  Krematorijas Lielajā zālē.

Vīva Ieviņa