Foto L.Rutule “Pašportrets”
Profesionālā fotogrāfijas skola jau desmit gadus sniedz iespēju apgūt pamata zināšanas tiem cilvēkiem, kuri vēlas uzsākt savu profesionālo karjeru fotogrāfijas nozarē vai iegūt labu lietotāja kompetenci ļoti plašajā fotogrāfijas piedāvājumu laukā.
Skola savu iespēju robežās seko izmaiņām darba tirgū un vizuālās komunikācijas produktu lietošanas pieprasījuma-piedāvājuma sektorā. Akreditētās programmas ietvaros apmācības kvalitāte tiek virzīta tādu patstāvības spēju attīstības virzienā, kas palīdz radīt arī autora darbus dekoratīvā vai komunikācijas dizaina kvalitātē.
Šādas iemaņas ir rosinājušas vairākus studentus izstrādāt savus kvalifikācijas darbus ar pamanāmu dizaina kvalitāti. Ar šo centienu rezultātu vēlamies iepazīstināt skatītājus arī ārpus skolas un, iespējams, iegūt secinājumus par fotogrāfijas radīto vēstījumu lietderības izmaiņām mūsu kopējā laiktelpā un kādā pārredzamā nākotnē.
No 3.jūnija līdz 5.jūlijam aicinām apmeklēt jaunāko skolas absolventu diplomdarbu izstādi „Dizaina Dimensija -01”
kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. Rīga, Ziemeļblāzmas iela 36.
Apmeklējums bez maksas no 9:oo -19:3o
Foto Kristaps Sijāts “Gēnu inženierija”
Realitāti objektīvi reproducējoša attēla iegūšana ļoti pamanāmi ietekmēja mūsdienu pasaules gan kultūras, gan ražošanas attīstības virzību.
Tradicionālie tēlotājas mākslas veidi visai agresīvi sagaidīja fotogrāfiju – jaunpienācēju tēlu radītāju ierindā. Tomēr jau 20.gs. sākumā fotogrāfijas nozare pierādīja savu starpdisciplīnu potenciālu uz vizuālo mākslu skatuves.
Pats pārliecinošākais fotogrāfijas ieguldījums ir konstruktīvisma – mūsdienu komunikācijas dizaina domāšanas priekšteča izaugsmē un, protams, arī modernisma vizuālās valodas meklējumos.
Mūsdienu komunikāciju laikmeta ikdienā ar fototehnoloģiju atbalstu iegūtu vai interpretētu attēlu lietošanas apjoms ir milzīgs. Vienkāršs lietderības apjēgums saka priekšā ka dažāda pieredze rosina sistēmiskuma vajadzību. Sakārtotu zināšanu apgūšanu sauc par skolu neatkarīgi no tā vai ar to tiek domāta mācību iestāde vai tikai centieni.
Foto Natālija Silova “Terapija”.
Profesionālās fotogrāfijas skola jau vairākus gadus īsteno tādu fotogrāfijas zināšanu apguves taktiku, kas studentiem sniedz paplašinātu ieskatu arī fotogrāfijas estētikas vēsturē un komplicētajā attēlu identifikācijas pieredzē. Paralēli profesijas pamata zināšanām tiek apgūtas arī radošās darbības iemaņas. To ievirze tiek saistīta arī ar attēlu kā dekoratīvu dizaina priekšmetu izgatavošanas praksi.
Šī prakse paplašina studentu konkurētspēju darba tirgū un vairo to personību skaitu, kuras orientējas komplicētajos mūsdienu vizuālās kultūras procesos. Mūsdienu sabiedrība arvien agresīvāk pieprasa tāda fotogrāfa rīcības spēju, kas pārsniedz tradicionālo priekšstatu par amata tehnisko zināšanu pārvaldīšanu. Fotogrāfa profesija jau arī pēc savas būtības ir saskarsmes specialitāte ar lielāku vai mazāku spēju lietot estētikas pieņēmumu pieredzi.
Savukārt dizaina nozare jau kopš savas patstāvības sākuma uztur praktiskās lietderības un estētikas komforta līdzsvaru. Šāda līdzsvara iemaņas nu jau vairāk kā desmit gadus skolas beidzēji lieto ikdienas darbībā, demonstrē arī radošās darbības izstādēs un dizaina konkursos.
Izstādes organizēšanu atbalsta nodibinājums „FotoForma”
Kultūras pils „Ziemeļblāzma”
Izstādes kurators: Vilnis Auziņš.
2015.06.