SAVIENOJUMI – kopizstāde – Ābelīte un Asaris

V_Asaris

Izstāžu zālē RĪGAS MĀKSLAS TELPA, Kungu ielā 3, Rīgā apskatāma interesanta mākslas izstāde, kur viens no diviem dalībniekiem ir pazīstamais vides dizainers Visvaldis Asaris, kura veikums glezniecībā nav bieži eksponēts.
Darba laiks izstādē: O.–Sv. no pulksten 11.00 līdz 18.00.
Izstāde būs skatāma līdz 6. februārim.

Izstāde “Savienojumi” radusies, vienojoties diviem dažādiem māksliniekiem (meitai un tēvam) – urbānās mūsdienu ainavas gleznotājai Baibai Ābelītei ar mūsu kolēģi, LDS biedru – dizaineru, grafiķi Visvaldi Asari.

V_Asaris2

Lai arī abi mākslinieku rokraksti un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi krasi atšķiras, tos abus vieno gleznu ciklos risinātā tēma – zeme.
Zeme – kā pirmā pavasara smarža, kad nokūst sniegs, tā ir zeme kā klēpis, kad tajā sadīgst labība. Tā ir kā zemes balss, kad neizskaidrojams spēks liek vērties pāri laukiem, mežiem, tīrumiem.

Visvalža Asara darbiem raksturīga zemes krāstoņu gamma, laukumu ritmi un saspēles, nostalģiski uzslāņojumi, izteiksmīgas faktūras kā atmiņu nospiedumu nogulsnes.
Mākslinieks pāri laikiem risina savas zemes un zemītes latvisko kodu.
Vienlaikus tā ir arī Zeme. Trešā planēta Saules sistēmā, mums vienīgā apdzīvotā zināma.
Tai ir savs pavadonis Mēness, Zemes sudrabs, uz kuru cilvēks nemitīgi tiecas nokļūt.

Baiba Ābelīte savā daiļradē pievēršas urbānās tematikas atainojumam mākslā, radot gleznas uz metāla, veidojot instalācijas un digitālās mākslas objektus, kas vēsta par gadsimta dinamiku, informācijas pārblīvējumu, dabas un domas piesārņojumu. Arī Baibas Ābelītes māksla, pārvarot Zemes gravitācijas spēku, rodama ārpus šīs laiktelpas.

Izstādē apzināti izvietoti darbi bez nosaukumiem, uzsverot gleznu sēriju savstarpējo savienošanos vienā veselumā. Tā arī šī izstāde jāuztver – kā atsevišķu elementu savienojumu vienkopus – pārkausēšanos, pārmainīšanos un saplūšanu jaunā.

Izstādē darbus iespējams atdzīvināt izmantojot Overly aplikāciju, kas nozīmē, ka daļa no mākslas darba, vai pat viss darbs, tiek radīts ar autonomas sistēmas palīdzību, bez mākslinieka iejaukšanās. Lejupielādē mobilo lietotni Overly, lai aplūkotu mākslas darbu papildinātajā realitātē.
Atver Overly lietotni, notēmē telefonu pret mākslas darbu un skaties, kā darbi atdzīvojas!

Projekta vadītāja – Alise Anna Sondore