Taps vides objekts VĒRTĪBU ZĪMES

LB_vides_objekts

Atzīmējot Latvijas Bankas simtgadi, no 2022. gada 22. februāra līdz 25. aprīlim Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Banka aicina ikvienu Latvijas mākslas skolu audzēkni piedalīties zīmējumu konkursā “Mūsu pasaule, mūsu nākotne“.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas ir ne tikai unikāli mākslas objekti, bet arī simboliski stāsti par Latvijas vēsturi un kultūru. Tie ir minimālā formā iekodēti universāli vēstījumi, nozīmīgs Latvijas tēla un valstisko vērtību apliecinājums, visu mūsu kopīga bagātība, kas stāsta par izciliem panākumiem un personībām, veido ilglaicīgu saikni starp pagātni, tagadni un nākotni. Monētās attēlotas gan gadsimtiem nemainīgas patiesības, gan iepriekšējām paaudzēm īpaši jēdzieni.

Zīmējumu konkursa vadmotīvs ir aicinājums domāt par mūsdienu cilvēkam būtisko nākotnes kontekstā. Kas šobrīd ir svarīgs un labi pazīstams? Kas ir ieguvis mūsu katra personīgo atzinību un ar ko gribētos dalīties ar citiem? Kā par to varam pavēstīt nākamajām paaudzēm? Vienam tie ir tuvākie cilvēki un apkārtējā vide, kas iedvesmo un sniedz kopības sajūtu. Otram atmiņā palicis mākslas darbs, teātra izrāde, skaņdarbs, dzejolis vai mīļākā ēka dzimtajā pilsētā. Vēl kāds vēlas izcelt draudzību, iejūtību un citas cilvēciskas īpašības.

 

Latvijas mākslas skolu audzēkņu uzdevums ir ietērpt savas pārdomas par personīgām un Latvijas vērtībām vizuālos mākslas darbos atbilstoši tēmai un norādītajai tehnikai, lai konkursa noslēgumā ar mākslinieka Artūra Analta palīdzību no tiem izveidotu vienotu vides objektu, kas izstādes “Vērtību zīmes” norises laikā būs apskatāms pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja.

 

Ar detalizētu informāciju par konkursa darba uzdevuma izpildes nosacījumiem, iesniegšanas kārtību, vērtēšanas kritērijiem un balvām var iepazīties Nolikumā, kas ir pieejams LNMM mājaslapā www.lnmm.lv, Latvijas Bankas mājaslapā www.bank.lv un konkursa rīkotāju sociālo tīklu Facebook, Instagram kontos.

 

Autordarbi līdz 2022. gada 25. aprīļa plkst. 23.59 iesniedzami elektroniski, sūtot uz e-pasta adresi Anna.Putele@lnmm.lv, vēstules tēmā (Subject) norādot “Konkurss “Mūsu pasaule, mūsu nākotne””. Darbs tiek uzskatīts iesniegts tikai pēc apstiprinājuma e-pasta vēstules saņemšanas.

 

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 6. maijā, laureātus informējot arī personīgi. Rīkotāji var piešķirt speciālbalvas par konkursa dalībnieka īpašu sniegumu un simpātiju balvas.