„Vārds dizainam” 2015. gada pavasara / vasaras sezona

vld_kopej

Atsaucoties auditorijas interesei, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) informēpar projekta „Vārds dizainam” turpinājumu 2015. gada pavasarī un vasarā.

Jaunā programma ietver Dizaina darbnīcas un vasaras Dizaina plenēra darbnīcas pieaugušo auditorijai, kā arī radošās darbnīcas „Kas ir dizains?” bērnu vasaras nometņu dalībniekiem. Programmas mērķis ir tuvināt Latvijas dizainerus un sabiedrību, popularizēt latviešu dizainu, iepazīstināt ar nozares aktualitātēm un dot iespēju padziļināti izprast jomas specifiku, līdzdarbojoties.

DIZAINA DARBNĪCAS (Dizaina darbnīcas pieaugušiem)

Darbnīcas piedāvā iepazīties ar Latvijas labākajiem dizaineriem, neformālā un radošā atmosfērā dalīties ar pieredzi, atklāt meistaru darba noslēpumus un izprast dizaina domāšanas daudzveidību. Apzinoties pieejamos resursus un atkāpjoties no tradicionāliem nosacījumiem, palūkoties uz lietām „jaunā gaismā”. Šoreiz darbnīcām ir ciešas paralēles ar Vācijas Ārējo sakaru institūta (ifa) izstādi „citādāk nekā parasti. Laikmetīgais dizains un ieraduma spēks”. Darbnīcas vadīs dizaineri Anna Aizsilniece (konceptuālais zīmols „Recycled.lv”), Ieva Kalēja (zīmols „Mammalampa”), Laine Uzulena, Laura Bistrakova (zīmols „IBIO union”) un Jānis Straupe.

Plašāka informācija: skatīt šeit>>>.

DIZAINA PLENĒRA DARBNĪCAS (Dizaina planēra darbnīcas pieaugušajiem)

Jūlija pirmajā pusē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā plānotas divas Dizaina plenēra darbnīcas, kuras būs veltītas tēmām „Urbānisms – pilsētvides dizains” un „Uz lietotāju orientēts dizains, kas maina vidi”. Plenēra darbnīcas paredz tikšanos ar jomas speciālistiem un radošu uzdevumu, mēģinot rast risinājumu konkrētai problēmai reālā vidē.

Plašāka informācija vēlāk būs pieejama LNMM mājas lapā: skatīt šeit>>>.

KAS IR DIZAINS? (Dizaina darbnīcas bērnu vasaras nometņu dalībniekiem)

2015. gada jūnijā–augustā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs turpina izglītības programmu – radošās darbnīcas bērniem „Kas ir dizains?”, piedāvājot vasaras nometņu dalībniekiem iepazīties ar dizaina iespējām un lomu mūsu katru ikdienā. Radošās dizaina darbnīcas ir pieredzes un domu apmaiņa, nodarbības ir inovatīvas ar brīvo formu un tiek veidotas kā piedzīvojums.

Plašāka informācija: skatīt šeit>>>.

Pasākumu programma „Vārds dizainam” paredzēta visplašākajai auditorijai: šīs tikšanās reizes būs ieguvums gan jomas profesionāļiem un dizaina cienītājiem, gan mākslas un dizaina skolu audzēkņiem, skolēniem un studentiem, gan ikvienam interesentam.