“Venēcijas piezīmes” skatīt Bauskā līdz 11. septembrim

ABunDB

Bauskas muzejā ir satikušās divas dizaineres, divas mākslinieces, divas skolotājas, divas brīnišķīgas ceļotājas, kas ar skatītājiem līdz 2022. gada 11. septembrim dalīsies ar savām Venēcijas atmiņām, skaisti skatāmās piezīmēs redzamām. Abas ir mūsējās – ne tikai no LMS, bet arī – no LDS.

a_D_Bauskaa

Šī izstāde pati ir vēl viens ceļojums uz Itāliju, ceļojums laikā, kas iedvesmo un spēcina.

Mākslinieces Venēcijā nav bijušas vienlaikus, bet tagad, viena otru papildinot, aizgūtnēm rāda savus iespaidus.
Un, tiešām, tas nav tik svarīgi, kura no viņām tur pirmoreiz bija 2005. gadā, kura vēl šopavasar Itālijas debesu zilumu atspoguļoja.
Būtiski – Itālijas sajūta ir saķerta un ievilkta muzeja zālēs, kur to var pētīt, izpētīt, apgūt un apbrīnot, jo tā ir īsta un nepastarpināta.

 

Aija Bāliņa:

“Atrašanās maģiskajā Venēcijas salā  ir prieks un izaicinājums vienlaikus.

Pavisam nesen, 2022. gada  pavasarī  no jauna guvu iedvesmu  Venēcijā – šajā noskaņu,  krāsu un  vēsturisku detaļu pārbagātajā vietā  . Kopš  2002. gada Venēcija mani priecējusi vismaz reizi pāris gados, aizrautīgā  kolēģu pulkā dodoties plenēros .Mākslinieka skats – iedvesmas avots – motīva izvēle un atspoguļošana. Tas ir radīšanas process, ko savukārt atšķirīgu padara autora izvēlētā darba tehnika un personība.

Mākslinieki, tai skaitā arī es (Aija Bāliņa), balansējam starp vairāk vai mazāk projicētu realitāti, izzinot savas intereses objektu, vai arī manifestējam savu īpašo redzējumu, dažkārt attālinoties no objekta atpazīstamības.

Mana aizraušanās ir atspoguļošanas un atstarošanas ilūzijas, izceļot no daudzpusīgajām Venēcijas vizuālajām kvalitātēm īpašo lagūnas pilsētas starojumu. Ūdens tīklojums un zilganzaļās lagūnas klātbūtne jūtama katrā pilsētas nostūrī, spoguļattēlā pārvēršot gan gaismēnu spēles krāšņajās fasādēs, gan gondolu siluetus, gan laternu gaismas, gan krāsaino iekšpagalmu ikdienu.

Skicēs fiksēti iedvesmojoši mirkļi, kas bijuši īslaicīgi noskaņas un apgaismojuma dēļ. Mani mākslinieka uzdevumi – ieraudzīt un notvert. Iekadrēt, bet nesastindzināt.

Šajā izstādē eksponētas gan skices no pēdējo 15 gadu plenēriem, gan Venēcijas inspirētās kolāžas, printi un akrila gleznas uz audekla.”

 

Dace Blūma:

“Venēcija.

Venēcija ir unikāla. Var droši apgalvot, ka pasaulē tāda ir vienīgā.

Ir lieliski, ja izdodas iepazīties ar šo pilsētu, bet tā ir īpaša veiksme, ja tur izdodas padzīvot ilgāku laiku. Un ja Venēcija „pielaiž sev klāt”.

Katram par Venēciju ir savs stāsts. Es iepazinos ar Venēciju 2005.gadā un pēc 10 gadiem mana otrā tikšanās ar Venēciju bija kā atgriešanās mājās. Un ar savu mīlestību uz šo pilsētu gribas padalīties ar citiem. Tādēļ arī tapa šīs piezīmes par Venēciju. Uz papīra, uz audekla, uz koka un uz porcelāna.

Es ceru, ka manās Venēcijas piezīmēs arī skatītājiem izdosies saskatīt kaut mazliet no šīs pilsētas burvības.”

 

Bauskas muzeja adrese un darbalaiks.

Kalna iela 6, Bauska
O.,T.,C.,Pk. 10.00 – 18.00
S., Sv. 10.00 – 16.00
Pirmdiena – brīvdiena